Yerli Sahneden Müzik Keşifleri: Nisan 2021

Anıl Durmuş – Başlangıç (Single)

Yeni nesil Türkçe sözlü pop müzik üreticilerinden Anıl Durmuş’un; sözü, müziği ve düzenlemesi Mert Demir imzalı yeni şarkısı Başlangıç hem alternatif hem de ana akım pop dinleyicilerinin beklentisini fazlasıyla karşılıyor.

BKE – i, thou (Albüm)

BKE (Bilge Kağan Etil) Nisan ayı içinde elektronik, chill, dans, deneysel türlerde dolanan oldukça keyifli bir albümle karşımıza çıktı. Türün meraklıları için albümden dinlemekten bıkmayacağınız en az üç favori parçanız olacak garantisi veriyoruz.

Salut De Smyrne – Me Meraki (EP)

Serap Çiğdem Şahin (vokal, vurmalılar), Deniz Perhan (santur) ve Murat Küçükarslan (ud, bas) üçlüsünün oluşturduğu genellikle etnik ege, akdeniz ve balkan tınılarını bizimle paylaşan adıyla müsemma grup Salut De Smyrne, Me Meraki isimli EP’siyle büyülü bir zaman yolculuğu vaat ediyor.

Başak Yavuz & Ali Murat Karaaslan – Her Şey Yolunda (Single)

Deneysellikten kaçınmayan tavrıyla değerli Başak Yavuz’un Ali Murat Karaaslan’la yaptığı bu nefis rock düet distortionı yüksek ve iyi aranje edilmiş bir şarkı olarak dinleyicilerini bekliyor.

Balıklar – Uzaktın (Single)

Yavaş yavaş adından söz ettirmeye başlayan, 2000’lerin başındaki Türkçe rock müziğin izinden giden Balıklar grubunun Uzaktın şarkısı hüzün isteyen dinleyenlere bir yara bandı olacak.

“Unutmama gerek yok, gerek yok…”

Esra Kaya – Gemide (Single)

Türkçe caz pop’un iyi bir örneğini paylaşan Esra Kaya’ya bu şarkıda Eylül Biçer, Çağrı Sertel, Orhan Deniz ve Ediz Hafızoğlu gibi önemli müzisyenler eşlik ediyor. Şarkıyı açıp gözlerinizi kapadığınızda sizi epey keyifli bir gemi yolculuğunda hissettiriyor.