Yerli Sahneden Müzik Keşifleri: Haziran 2021

Duhan Demirci, Beyza Başak – Bak Bana (Single)

Yayınlarıyla ve coverlarıyla adını duyduğumuz Beyza Başak bu kez alternatif müziğin batı eğilimli en temiz seslerinden biri Duhan Demirci ile birlikte yenilikçi yaklaşımlarla bezedikleri besteleri Bak Bana’yı yayınladı.

Emir Aksoy – Tanışma (Single)

Uzun zamandır kendi bestelerini sunmayan, Karşılaştığım Müzikler müzik bloğunun yazarı, huzurlu sesiyle Emir Bey yeni şarkısıyla yeniden karşımızda. Biraz araştırıldığında kendisinin eski işleri, düet ve back vokallik yaptığı canlı performanslara ulaşılabilir. Kendine has bir müzik ilgilenicisi Emir Aksoy, bu şarkısı da “o şarkının anısı var” diye anlatacağınız şarkılardan biri olacak.

nevâbit – Hep Yeşil (Single)

Hafif gitarlı batı müziği icracıları, kendilerine has tavırlarıyla nevâbit çizgilerini bozmadan ve emin bir biçimde yollarına devam ediyor. Bu şarkıyı hafiflemek istediğiniz bir günün gecesinde, sakin bir başlangıç isterseniz sabahında dinleyebilirsiniz.

Dersu – Trouble (Single)

Bu şarkı Mayıs ayında çıkmış olsa da bu keşif listesine dahil etmek istedim, çünkü Avrupa’da kendine ufaktan bir dinleyici kitlesi yaratmaya başlayan Dersu’nun adını daha duyacağız gibi. Alternatif Pop, R&B tarzda başarılı vokallere ve altyapıya sahip şarkıyı kaçırmayın.

Yazar Bonusu:

Oner Karacuha, Emre Akbay – Terapi (Single)

Pek çok projede yer alan, kendi quartet’iyle de bestelerini yayınlayan groove’u kuvvetli davul sanatçısı ve besteci Öner Karaçuha’nın bestesi Terapi’de vokallerimle yer almaktayım. Chill, deneysel ve davulun efektif ritim denemelerini duyacağınız şarkının sahne performansı için sabırsızlanıyorum.