Paylaşım, Üyelik ve Kullanım Şartları

-Kullanım ve Üyelik Şartları-

 1. kiyimuzik.com’a üye olmak için kullandığınız kişisel bilgilerinizi (e-posta, sosyal medya hesapları vs.) etkinlik haberleri,reklam ve iletişim amacıyla kullanabiliriz.
 2. kiyimuzik.com İçerik Gönder sayfası aracılığı ile gönderdiğiniz içerikleri düzenleyebilir, değiştirebilir ve kiyimuzik.com dışında, içerik sahibinden izin almaksızın isminizi mutlaka eklemek şartı ile– paylaşabiliriz.

kiyimuzik.com’a üye olarak yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız.

-Paylaşım ve Alıntılama Şartları-

kiyimuzik.com’da yer alan, Kıyı Müzik’e ait herhangi bir içeriği kendinize ait bir web sitesinde paylaşmadan önce [email protected] adresine e-posta göndererek izin almalısınız. İzin aldığınız takdirde aşağıdaki kurallar geçerlidir.


kiyimuzik.com adresinde yer alan ve kiyimuzik.com yazarları-üyeleri tarafından üretilmiş bir içeriği kiyimuzik.com dışında paylaşmak ve kullanmak için aşağıdaki şartlara uymalısınız. Bu şartlar sadece yazılı ve görsel içerik için geçerlidir.

 • Yazının/içeriğin tamamı kullanılacaksa;
 1. Yazarın adını mutlaka yazının başında görünür ve açık bir şekilde paylaşmalısınız. (En az 12 punto büyüklüğünde.)
 2. İçeriğin kiyimuzik.com’daki bağlantısını ve içeriğin kıyımuzik.com’dan alıntılandığını yazının başında veya sonunda mutlaka “Bu yazı/içerik kiyimuzik.com’dan alınmıştır. Kaynak: kiyimuzik.com/yazının/içeriğin bağlantısı” şeklinde görünür ve açık bir şekilde -en az 12 punto boyutunda- yazıyı paylaştığınız sayfaya eklemelisiniz.
 • Yazının/içeriğin bir bölümü kullanılacaksa;
 1. Yazarın adını mutlaka yazının başında görünür ve açık bir şekilde paylaşmalısınız. (En az 12 punto büyüklüğünde.)
 2. İçeriğin kiyimuzik.com’daki bağlantısını ve içeriğin kıyımuzik.com’dan alıntılandığını yazının başında, mutlaka “Bu yazı/içerik kiyimuzik.com’dan alınmıştır. Yazının tamamı: kiyimuzik.com/yazının/içeriğin bağlantısı” şeklinde görünür ve açık bir şekilde -en az 12 punto boyutunda- yazıyı paylaştığınız sayfaya eklemelisiniz.
 • Yazı/içerik kiyimuzik.com yazarları tarafından yapılmış bir çeviri ise;
 1. Yazının asıl sahibinin adını ve yazıyı çeviren kiyimuzik.com yazarının adını mutlaka yazının başında görünür ve açık bir şekilde paylaşmalısınız. (En az 12 punto büyüklüğünde.)
 2. İçeriğin asıl bağlantısını ve kiyimuzik.com’daki çevirisinin bağlantısını yazının başında, mutlaka “Bu çeviri kiyimuzik.com’dan alınmıştır. Yazının aslı: xxx./yy adresindedir. Yazının kiyimuzik.com yazarı tarafından yapılmış çevirisi: kiyimuzik.com/içerik” şeklinde görünür ve açık bir şekilde -en az 12 punto boyutunda- yazıyı paylaştığınız sayfaya eklemelisiniz.
 3. Bazı çevirilerde yazının asıl sahibinden izin almanız gerekebilir.
 • Yazı/içerik kiyimuzik.com’a ya da kiyimuzik.com yazarına ait olmayan bir görsel içeriyorsa;
 1. İçeriğin/yazının bulunduğu sayfada paylaştığımız görselin asıl bağlantısını “Görsel: Görsel Sahibinin Adı” şeklinde görselin asıl konumuna link vererek görünür ve açık bir şekilde yazıyı paylaştığınız sayfaya eklemelisiniz. (En az 12 punto büyüklüğünde.)
 • Yazı/içerik sahibi kiyimuzik.com değilse ancak kiyimuzik.com yazarının yaptığı editoryal düzenleme ile paylaşılacaksa;
 1. İçeriğin/yazının asıl sahibinin adını ve yazının asıl bağlantısını mutlaka yazının başında görünür ve açık bir şekilde paylaşmalısınız. (En az 12 punto büyüklüğünde.)
 2. kiyimuzik.com’da yazıya editoryal düzenleme yapan yazarın adını mutlaka yazının başında görünür ve açık bir şekilde paylaşmalısınız. (En az 12 punto büyüklüğünde.)
 3. İçeriğin kiyimuzik.com’daki bağlantısını ve içeriğin kıyımuzik.com’dan alıntılandığını yazının başında, mutlaka “Bu yazı/içerik kiyimuzik.com’dan alınmıştır. Yazının tamamı: kiyimuzik.com/yazının/içeriğin bağlantısı” şeklinde görünür ve açık bir şekilde -en az 12 punto boyutunda- yazıyı paylaştığınız sayfaya eklemelisiniz.
 • Yazı/içerik sahibi kiyimuzik.com değilse ve kiyimuzik.com tarafından, editoryal düzenleme yapılmadan alıntılanmış/paylaşılmışsa;
 1. Yazının/içeriğin bulunduğu asıl sayfada içerik sahibinin belirttiği paylaşım kurallarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

 • Size ait olan bir içeriğin kiyimuzik.com’daki yayınını durdurmamızı istediğiniz takdirde bizimle lütfen -sadece- [email protected] e-posta adresi üzerinden iletişime geçin. 
 1. E-Posta bize ulaştığı andan itibaren 24 saat içerisinde içeriği yayından kaldıracağız.
 2. Web arşivleme servislerinden (archive.org, archive.is vb.) yazının kalkması için bir süre beklemeniz ya da arşivin bulunduğu web sitesi ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

kiyimuzik.com adresinde yer alan bir içeriği/yazıyı/çeviriyi/görseli kiyimuzik.com dışında kullanır/paylaşırken yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız.

kiyimuzik.com