Palmiyeler – Şeytan Odama Geldi

Yakın zamanda 2019 ve 2020’ye ait eski ve yeni şarkılarını derleyerek Ben-Hür adı altında yayınlayan Palmiyeler, 2021 yılına da güzel bir başlangıç yaptı. “Masum Bir Kedi” ve “Aslında, Galiba” teklilerinin ardından Şeytan Odama Geldi albümünü geçtiğimiz hafta yayınladı.

Şeytan Odama Geldi

Herhangi bir Palmiyeler şarkısı, dinleyenlerini büyük olasılıkla İzmir’de geçen keyifli bir yaz gününe sürükleme tutarlılığındaydı bugüne kadar. Bu Palmiyeler için hiçbir zaman bir tekdüzelik değildi, aksine onların radikal bir olgusu, onları orijinal kılan özelliğiydi. Şimdi ise orijinalliklerinden ödün vermeden biraz daha yüzünü sonbahara dönmüş ritimlerle bizi bir araya getiriyorlar. Belki de bu şarkıların pandemi döneminde kaydedilmesinin bir sonucu. Diğer yandan Kilink zamanlarına kıyasla kaçınılmaz bir olgunlaşmanın da etkisi olduğu yadsınamaz.

Bu kez güneş bizi yakmak için doğmuş, yarım bile kalamayan masum yaz aşklarından sonra garip insanlarla çevrelenmişiz, ama zaten kafalar farklı diyerek bunlardan sıyrılmaya çalışmışız ve perdeyi aralayıp gerçeklerle yüzleşmekten korkmuşuz gibi hislerle dolduran bu albümü yine Mertcan Mertbilek imzalı kapak; tek bir görselle özetlemeyi başarıyor. Dinlemek için: