Albüm Dinletisi: Chinawoman – Let’s Part In Style (2014)

7 Nisan 2014 akşamı 22.o0‘da  Chinawoman’ın Let’s Part in Style (2014) albümünü dinleyeceğiz.

Kanadalı müzisyen ve söz yazarı Michelle Gurevich ya da bildiğimiz adıyla Chinawoman Şubat 2014’te yayımladığı Let’s Part in Style albümüyle baştan çıkaran hüzünlü sesiyle yeniden başucumuzda.

Sovyet müziğini, annesinin bale öykülerini,  hüznü ve aşkı harmanlayarak seslendirdiği Party Girl (2007)  ve Show Me the Face (2010) adlı iki stüdyo albümü bulunan Gurevich, dinleyicilerini sinematografik bir büyünün içine hapsetmişti. Geçtiğimiz Haziran’da Gezi Direnişi için kaydettiği “Kiss in Taksim Square” şarkısı ise çok daha güçlü bir bağ yarattı.

Show Me the Face’in üzerinden 4 yıl geçtikten sonra Let’s Part in Style ile geri dönen Chinawoman yine hüzne, aşka ve belirsizliğe davet ediyor ve bu daveti eşsiz sesinden işittiğinizde kaçabilecek bir yer bulamıyorsunuz.  Yatak odasında yarattığı şarkılarla yola çıkan eşsiz müzisyenimizin tamamen kendi ellerinden çıkan bir albüm Let’s Part In Style. Albümde yer alan 10 şarkıyı yazan, seslendiren ve prodüktörlüğünü üstlenen Chinawoman yine büyüleyici, yine bambaşka ve yine olmadık kapıları açıyor.

Evrim Cantimur – Seray Şan

Chinawoman-Lets-Part-in-Style