2020’de Dinleyebileceğimiz Bazı Albümler Neler?

Yeni bir yıla daha başladık. Önümüzde uzun bir yol var, ama 2020 boyunca işiteceğimiz bazı yeni albümlerden sesler gelmeye başladı bile. Gelin birlikte kısa ama heyecanlandırıcı bir yolculuğa çıkalım.

Khruangbin / Leon Bridges – Texas Sun (7 Şubat)

Hayranlarını günbegün arttıran ekip Khruangbin, soul emekçisi Leon Bridges ile ortaklığa giderse neler olur? Cevabımızı bir ay sonra alacağız.

Tame Impala – The Slow Rush (14 Şubat)

Yeni Tame Impala albümü bu sene Sevgililer Günü’ne yetişecek. Halihazırda şarkılar taksit taksit kapımızda belirmekte, bakalım daha neler duyacağız?

CocoRosie – Put The Shine On (6 Mart)

İki aykırı kız kardeşten mürekkep CocoRosie bir süredir sessizlik içindeydi, şimdiyse hasret bitti bitecek. Put The Shine On‘ın tuhaflığıyla gurur duyan bir iş olacağı kesin.

Angel Olsen – ?

Geçtiğimiz aylarda All Mirrors isminde bir şaheserle karşımıza çıkan Angel Olsen, bu defa buradaki şarkıları gitarıyla baş başa icra edeceği bir albüm hazırlığında.

Ed O’Brien – ?

Radiohead emektarı Ed O’Brien, EOB mahlasıyla kendi müziklerini yayınlamaya başladı bile. Biz duyduğumuz kadarından oldukça etkilendik doğrusu, devamını bekliyoruz.

Fiona Apple – ?

Fiona Apple öyle kolay kolay albüm yayınlamayan isimlerden. Geçenlerde verdiği bir röportajda ise yeni albümünün eli kulağında beklediğini doğruladı.

Islandman – ?

İlk uzunçaları Rest In Space ile aklımızı alan Islandman, bir süredir yeni tekliler yayınlasa da ikinci albümlerine dair bildiklerimiz hala kısıtlı. Sabırsızlanıyoruz.

King Krule – ?

Son albümü The Ooz ile kendine yeni çıtalar belirleyen King Krule, geçtiğimiz günlerde Hey World! adlı kısa filmi aracılığıyla yeni şarkılar yayınladı, devamı da yolda.

Matt Berninger – Serpentine Prison

The National’ın hüzünlü vokali Matt Berninger da ilk solo albümünü duyuran isimler kervanına katıldı. Serpentine Prison‘ın çıkış tarihi ise şimdilik belirsiz.