Yeni Tame Impala Albümünden Bildiğimiz Detaylar

22 Mart’ta yayınladığı, NME’nin “dünyanın en büyük sahneleri için özel yapılmış” diye yorumladığı “Patience” ile dinleyicilerine 4 yıl aradan sonra bir şarkı sunan Tame Impala, geçtiğimiz cumartesi (30 Mart) SNL’de “Patience” ile beraber “Borderline” isimli şarkısını da ilk defa canlı olarak dinleyiciye sundu, keza o günden beri videonun replay butonuna rahat vermedik.

Kevin Parker daha önce Beats 1 Radio’da katıldığı bir programda Tame Impala ismiyle yeni bir albüm hazırlığında olduğunu, 2019’da albümü çıkaramazsa hayal kırıklığına uğrayacağını belirtmişti. Zaten grubun Coachella, Glastonbury ve Primavera gibi büyük festivallerde bu yaz sahne alacağının duyurulmasıyla yeni albüm konusunda iyice emin olduk. Ama albümün ne zaman çıkacağına dair bir sürü söylenti dolanırken Kevin Parker, Avustralya’daki ulusal radyo istasyonu Triple J’de katıldığı bir programda söyledikleriyle albüm ile ilgili birkaç ipucu verdi.

Grubun Avustralya’nın büyük festivallerinden Splendour in the Grass’da headliner olacağının açıklanmasının ardından Parker yeni albüm hakkında “Muhtemelen Splendour’da Coachella’da gördüklerimizden daha fazlasını göreceğiz. Albüm bitene kadar her şey havada” yorumunu yaptı. Splendour’un Temmuz ortasında yapıldığını düşünürsek yaza yeni Tame Impala şarkılarıyla girmemiz çok muhtemel.

Albümün hala bitmiş olmaması ise başka bir soru işareti olsa da, son albümü Currents’ı da Temmuz’da yayınlamasına rağmen Nisan ayında yine henüz albümün bitmediği haberlerini alıyorduk.

Bunun dışında yine Triple J’deki programda, yeni albümdeki en çok gurur duyduğu şeyin, piyano çalma yeteneğinin gelişmesi olarak belirten Parker, “Sonunda iki elimle piyano çalabilmemi kutlayabilirim,” diye espri yaptı. Yeni konserlerde piyano çalıp çalmayacağı sorusuna da yine esprili bir şekilde “Sahnedeki herkes benden daha iyi piyano çalıyor,” diye yanıt verdi. Ama Kevin Parker’ın dediğine göre SNL’de gördüğümüz sakallı, conga çalan arkadaşımız Rafi’yi bu yaz çok göreceğiz.

Albümün nasıl bir sound’u olacağı hakkında Tame Impala’nın yayınladığı tekliler biraz mesaj veriyor. Bunun üstüne Currents albümünden bu yana geçen 4 yılda Kevin Parker’ın Theophilius London, ZHU ve Mark Ronson ile birlikte şarkılara imza attığını da düşününce bütün bir yaz mevsimini Tame Impala ile dans ederek geçirmek için heyecanlanıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=udNshW3fznE