Angel Olsen – All Mirrors (2019)

Angel Olsen yeni albümünde hiç olmadığı kadar şeffaf, dürüst ve kendisi. “Kafamın içine saklanıyorum, işte buradayım, tek başıma olduğuma şaşırmıyorum,” diyor açılış şarkısı “Lark”ta. “Birini sevmek ona sahiden aşık olduğunu göstermez,” diye içini döküyor “What It Is”de. Sonlara doğru, “Chance”te iyice aşk felsefesini deşiyor ve soruyor: “Sonsuz aşk zor bir tabir / Sonsuzluk dediğimiz ne uzun şey / Neden şu an yanımdayım demiyorsun / Tüm kalbin ve içtenliğinle?”

All Mirrors adından anlaşılacağı üzere Olsen’ı bir aynalar labirentinin içinde yapayalnız bırakıyor, Olsen geçmiş kararlarını sorgular ve geleceğe yönelik adımlar atmaya hazırlanırken bize de tüm olup bitenlere dahil bir ilahi bakış açısı temin ediyor. Kendi kelamlarıyla “karanlık tarafına sahip çıkmaya”, “yeni aşklar için depolama alanı yaratmaya” çalışıyor. Kırılganlığı ona güç veriyor, ölenle ölünmez dedirtiyor. İçindeki öfkesini bir terapi seansına çeviriyor albüm boyunca, içindeki negatif enerjiyi insanı hür kılan bir biçimde söküp atıyor.

Seçkinin her ruh haline hitap etmeyeceğini ve yer yer ziyadesiyle boğucu olduğunu belirtmek gerek. Heyhat gündelik yaşamda kendimizi yalnız hissetme sıklığımızı da göz önüne alırsak, All Mirrors bir kere dinleyeni içine aldı mı tekrar ziyaret edilmeyi talep edecektir illaki.

PUANLAMA: 8/10