The Cure’dan Yeni Açıklamalar Var

The Cure‘un yeni müzikler bestelediğini önceki bir haberimizde duyurmuştuk. Bu haberi ufukta bir değil, üç yeni albüm olduğu havadisi takip etmişti.

Grubun klavyecisi Roger O’Donnell‘ın Classic Pop dergisi ile yakınlarda yaptığı bir söyleşi, bu albümlerden ilkine ilişkin yeni ve heyecan verici gelişmeleri ortaya koyuyor. Söyleşiden kısa bir alıntı aşağıda.

Dört yıl önce Robert’a (Smith) ‘Bir albüm daha yapmamız gerek,’ dedim. ‘Şimdiye dek yaptığımız en yoğun, üzgün, dramatik ve duygusal albüm olsun ki sonrasında içimiz rahat dağılabilelim.’ Olur dedi. Kaydettiğimiz demolara bakınca görüyorum, o albüm sahiden de bu olacak. Bence bu müzikler herkesin hoşuna gidecek.

Problem şu ki son albümümüzü 12 sene evvel kaydetmiştik, bu da işi hepten değerli hale getiriyor. The Cure diskografisine baktığınızda çıtanın oldukça yüksek olduğunu görüyorsunuz. Robert da ‘The Cure’un söyleyecekleri bitmediyse, bu sözler önemli ve harika olsa iyi olur,” diyor. Ben de diyorum ki öyleler, harika bir albüm bu. Sadece biraz daha sabretmenizi istiyoruz.

Kaynak: BrooklynVegan