Reptile Youth 7 Şubat’ta Roxy’de olacak!

“Reptile Youth sahneyi kaynama noktasına getirdi. Altı yıldır burada çalışıyorum, Japon dinleyicilerin ne kadar ölçülü ve çekingen olabileceğini biliyorum. İşte bu nedenle Reptile Youth’un izleyici üzerindeki etkisini performansın başından sonuna kadar izlemek güzeldi.”

Robert Michael Poole 

Kopenhag orijinli Post pop, Punk, Electronic ikilisi Reptile Youth, Mads Damsgaard Kristiansen ve Esben Valløe tarafından 2009’da kuruldu. İkili Avea Escape To Music kapsamında 7 Şubat’ta Roxy’de sahne alacak.

Kurulduktan bir yıl sonra uzun bir Çin turnesine çıkan Reptile Youth, Iceland Airwaves, Reeperbahn Festival, Montreux Jazz Festival, Unit Tokyo, CMJ,  Eurosonic ve Roskilde Festival gibi festivallerde de sahne aldı. İkili grupla aynı adı taşıyan ilk stüdyo albümlerini  ise 2012’de yayımladı.  2013’de ilk albümlerinde yer alan 11 şarkının remix versiyonlarını içeren Remixed albümünü yayımladılar. Mart 2014’de ise “Rivers That Run For A Sea That Is Gone” adlı albümlerini piyasaya süreceklerini açıkladılar.

Post-punk, Synth pop, Soul ve Indie’yi harmanladıkları şarkılarla oldukça iyi eleştirilerle birlikte başarılı sahne performanslarıyla da müzik sahnesindeki yerlerini perçinlemiş gibi görünüyorlar.

Speeddance, Be My Yoko Ono, Morning Sun ve Black Swan Born White gibi öne çıkan şarkıların yanında yeni albümlerinden şarkılar dinleyebileceğimiz ikili, 7 Şubat Roxy konseri ile ilk defa Türkiye’de performans sergileyecek.

Esben ve Mads’in dinleyiciyi kalıplarından sıyıran performansını tatmak isteyenler konser biletlerini Biletix üzerinden temin edebilirler.

Seray Şan