21. Roxy %100 Müzik Günleri Başlıyor

1996 yılından bu yana Teoman, Aylin Aslim, Ceylan Ertem, Melis Danişmend, Replikas, Nekropsi, Gevende, Siddhartha, Eskiz, Barıştık Mı, Pickpocket gibi birçok ismi müzik dünyasına kazandıran Roxy Müzik Günleri, ufak bir aranın ardından bu sene 21. kez bizimle olacak.

18 Ocak – 30 Mart 2022 tarihleri arasında başvuruların kabul edileceği yarışmada finale kalanlar, bestelerini canlı olarak 10-11-12 Mayıs’ta sahnede çalacak, böylece dinleyici ve müzik sektörüne bestelerini ve kendilerini tanıtan müzisyenler performanslar sonrasında da çeşitli ödüller kazanacaklar. Ödüller 13 Mayıs 2022 tarihinde bir parti – törende açıklanacak.

Roxy Müzik Günleri’nin format olarak yarışma şeklinde olmasının önemli olmadığı, asıl hedefin kendi müziğini yapan müzisyenlerin sektöre ve dinleyiciye tanıtılarak yeni ve güçlü bir yol açıcılık olduğu belirtiliyor.

Başvuruları 18 Ocak-30 Mart tarihleri arasında yapılacak olan 21. Roxy Müzik Günleri’ne, 18 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel katılımcılar kendi bestesi ile katılabiliyor. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmiyor. Başvurular mp3 formatında [email protected] adresinden online yapılabiliyor. Başvuru formu ve detaylı katılım koşullarına www.roxymuzikgunleri.com.tr sitesi üzerinden erişilebiliyor.