Denzi ve Rixlaya’dan iyi günlerin motivasyonuyla: Frontal

Farklı tarzlarda üretim yapan iki yetenekli müzisyen Denzi ve Rinxlaya, Converse All Star projesi kapsamında ve Şevket Akıncı mentorluğunda “Frontal” adlı bir şarkı yarattı.

Converse’in dünyanın dört bir yanından sanatçıların beklenmedik bağlantılar kurmasını hedefleyen projesi Converse All Star, “Connect With The Unexpected” (Beklenmeyenle Bağ Kur) mottosuyla farklı ülkelerden sanatçıları bir araya getirerek küresel bir kolektif yaratıcılık eylemleri serisine kapı aralıyor. Bu serinin bir parçası olan ve Şevket Akıncı yapımcılığında hazırlanan “Frontal“, stüdyoda sadece üç gün içinde ortaya çıkmış.

Denzi’yi Frozen Clouds ve Kum & Bedeviler gibi projelerin yanında kendi solo üretimleriyle de tanıyoruz. Geçenlerde söyleşi yaptığımız Rinxlaya ise deneysel hip-hop alanında gürültü, cut-up gibi unsurları tek potada eriten bir sanatçı. Metal, hip-hop, hyperpop gibi türleri iç içe geçiren “Frontal”i iyi günlerin motivasyonuyla hazırlayan ikili, Denzi’nin ifadesiyle “sözleri damar olan, bazen de olmayan” eklektik bir iş ortaya koymuş. Rinxlaya ise projeyi “bir çocukluk hayali” olarak tanımlıyor.

İki sanatçının vizyonunun yaratıcı ve sürpriz dolu bir şekilde çarpışmasına olanak tanıyan “Frontal”i aşağıda dinleyebilirsiniz.