Batuhan Polat – Tozum ve Nefesim (Canlı)

Batuhan Polat emin adımlarla kendi sesini geliştiriyor. İlk kısaçaları Mesafeler‘de büyük ölçüde bir başına, izolasyon halinde tınılar yakalamıştı. Tozum ve Nefesim‘de ise daha kalabalık bir kadroya önderlik ederken bu yalnızlığı dönüşüme uğratıyor. Artık pandemi sürecinde deneyim kazanmış, birbirlerini yeniden keşfederek güçlenmiş bir sevdalılar topluluğuna kulak veriyoruz sanki.

Tozum ve Nefesim, Mesafeler‘den çok farklı bir atmosferde, Bilgi Üniversitesi’nin Sound Picnic dersinde kaydedilmiş. Stüdyo albümü formatını pek aratmayan temizlikte kayda geçirilmiş 4 şarkı modern dünyanın özgürleşmenin önüne koyduğu engellere, ilişkilerin gücü ve kapasitesine, yaşamanın anlamına ve ötesine değinirken hüznünü başkalarıyla dürüstçe paylaşabilmenin mutluluğunu yakaladığını da her fırsatta sezdiriyor.

Tozum ve Nefesim‘de sözler, müzikler ve elektrik gitar Batuhan Polat’ın imzasını taşıyor. Bas gitarda Can Kuman’ı, klavyede Enis Duman’ı, davulda Hakan Kara’yı dinliyoruz. Mix ve mastering’i Umut Çetin, kapak tasarımını ise Taçmin Sarı üstlenmiş.