Starsailor – All This Life (2017)

Hazırlayan: Tarih: Eylül 15, 2017

İsmini Tim Buckley‘nin şarkısından almış olan köklü İngiliz müzik topluluğu Starsailor‘ın yeni albümü yayımlandı. Grubun ilk iki stüdyo albümleri sırasıyla 2001 tarihli “Love is Here” ve 2003 tarihli “Silence is Easy” çalışmaları vokalist James Walsh ve ekibini hak ettiği ilgi ile tanıştırmıştı. Ekip, daha sonra 2005 tarihli “On The Outside” isimli gelmiş geçmiş en agresif albümünü yayımlamıştı. Ardından, 2008 yılında “Boy In Waiting” isimli kısaçalarını piyasaya çıkarmış, peşinden de 2009 yılında “All The Plans” adındaki dördüncü stüdyo albümünü yayımlamış, geçen zamanda hiçbir şey kaybetmediğini kanıtlamıştı.

Ancak bir sakinlik, durgunluktur ki gidiyordu Starsailor‘da. Altı yıllık uzun bir aranın ardından, grup 2015 yılında “All The Good Souls” adındaki, ‘best of’ niteliğinde, şimdiye kadarki en sevilen şarkılarını içeren bir toplama albüm hazırladı.

Nihayet, toplamda sekiz yıl aranın ardından Starsailor yepyeni şarkılar ile geri döndü. On bir orijinal şarkının yer aldığı kırk beş dakika uzunluğundaki yeni albümde, İngiliz ekibi biraz daha olgunlaşmış, sakince yaşlanmış. Gerek lirik anlatımı, gerekse yarattıkları ses manzarası ile, verilen on iki yıllık aranın kendilerine nasıl etki ettiğini rahatça gözler önüne seriyor. Geçmiş çalışmaların aksine, “Take a little time” ve “Caught in the middle” gibi şarkılarda R&B dokusunun işlendiği şarkılar da yer alıyor grubun beşinci stüdyo albümünde. Şarap gibi zaman geçirmiş Starsailor, yaşlanmamış da yıllanmış sanki. Kulaklarınız kabarsın efendim.

 

Hani belki paylaşmak istersin diye...

Yorumlar

Yorum bırak


Current track
Title
Artist

Background