Nadine Shah’ın öz yüzleşmeleri: Filthy Underneath

Son güncelleme:

Norveçli ve Pakistanlı kökenlere sahip, İngiltere’de büyümüş, gençliğinde Amy Winehouse ile yakın arkadaş olmuş Nadine Shah; artık 10 yılı aşan müzik yolculuğunda post-punk, folk, caz gibi etkileri kendi büyüsünde harmanlıyor. Kendine aynada baktığı son işi Filthy Underneath‘de ise her zamankinden yoğun öz yüzleşmelerle karşımıza çıkıyor.

Albümün öne çıkan şarkılarından “Topless Mother“, öz yüzleşme konseptini bir terapi deneyimi üstünden anlatıyor. Shah’ın sözleriyle: “Şarkı bir türlü anlaşamadığım bir terapistimle görüşmelerimizi anlatıyor. Anlaşamama hissinin karşılıklı olduğuna eminim. Kendisinin bu hareketimi komik bulacağına da… Bazı insanlar bir türlü bağ kuramaz, benim gibi kimi arsızlar da bundan şarkı çıkarır.” Albümün geneline ağırlığını koyan Shah’ın (bir intihar girişimi de dahil) karanlık temalarla örülü geçmişi ve bugünü; kadın kimliği, etnik kimliği ve çeşit çeşit varoluşsal sorular üstünden hipnotize edici bir müzik eşliğinde ayyuka çıkıyor.

Bugüne kadarki en şahsi, spiritüel ve dürüst işini ortaya koyan Shah’ı Filthy Underneath sayesinde 2024 sonunda birçok favoriler listesinde göreceğimize eminiz. Bu harika cadılık işine kulak vermeden geçmeyin.