Kasabian – For Crying Out Loud (2017)

Hazırlayan:  Tarih Mayıs 15, 2017

Hazırlayan: Gökay Sarı

Ünlü İngiliz rock grubu Kasabian’ın altıncı stüdyo albümü olan For Crying Out Loud, 5 Mayıs 2017 tarihinde, Columbia etiketi ile piyasaya çıktı. Albümün kayıtlarına 2016’nın ortalarında başlayan grup, uzun süre çalışarak oluşturdukları on iki şarkıdan oluşan ve elli bir dakika uzunluğundaki albümlerini Leicester; RAK ve The Strongroom stüdyolarında kaydetti. Albümün ilk teklilerinden Comeback Kid, ümlü video oyunu FIFA 17’nin soundtrack’leri arasında yerini almıştı.

For Crying Out Loud, aynı zamanda Kasabian’ın ilk defa “Parental Advisory (Ebeveyn Uyarısı)” etiketi alan albümü olma özelliğini taşıyor, bunun sebebi albümde yer alan bazı şarkıların güçlü ve agresif bir lirik anlatıma sahip olması elbette. Albümün kapağı Aitor Throup tarafından tasarlanmış, kapaktaki fotoğrafta grubun uzun zamandır rodilik görevini yerine getiren Rick Graham yer alıyor. Albümde yer alan You’re in Love with a Psycho, Bless This Acid House ve III Ray (The King) isimli şarkılar tekli olarak yayınlanmış, albümün yayımlanmasından önce dinleyicilerin merakını gidermiş ve Kasabian severlerin ne ile karşılaşacağına dair bir fikir oluşturmayı başardı. Normal şartlarda, 28 Nisan’da yayımlanacak olan albüm bir hafta kadar ertelenerek Mayıs’ın beşinde yayımlandı, bunun sebebi Columbia’nin, Gorillaz’ın yayınlamış olduğu son albümleri Humanz ile rekabet etmek istemeyişiydi elbette.

Metacritic’ten 100 üzerinden 70, The Independent ve NME dergilerinden de beş üzerinden dört yıldız almış olan albüm, Kasabian’ın başarısının ve yaratıcılığının hiç eksilmediğini göstermeye devam ediyor. Albüm piyasaya çıktığının ilk haftasında Birleşik Krallık genelinde 52.000 adet satmayı başardı.  Kasabian’a beşinci defa UK listelerine bir numaraya yerleşme zevkini tattıran albümde yer alan tüm şarkıların sözleri Sergio Pizzorno tarafından yazıldı.

Kasabian, Let’s Roll Just Like We Used To ve Man of Simple Pleasure gibi hitlerine yenilerini ekleyecek gibi duruyor, afiyetle dinleyiniz!

Duvarınız boş mu kalsın?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Yorumlar

Yorum bırakmak istemez misin?


Kıyı Müzik

Şu Anda Çalan

Sanatçı

Parça

Background