We Were Evergreen Towards’dan bir şarkı daha yayımladı!

Indie, Electronic ve Pop üçgeninin tam ortasında kendini bilmezce dans ettiren güzel insanlar; 2008’de bir tiyatro sınıfında buluşup bu güzel oluşuma karar veren Michael Liot, Fabienne Débarre ve William Serfass. Dünyanın en neşeli iki enstrümanı; ukulele ve ksilofonu bir araya getiren We Were Evergreen, Paris, Fransa orijinli bir diğer Indie/Electro pop grubu.

Günümüze dek müzik odalarından, arka bahçelerden, Paris’in kıyıda köşede kalmış sokaklarından neşeli sesleri yükselmekte olan topluluğun Were Evergreen (2010), Leeway (2012) EP’leri ve Baby Blue (2013) adlı bir single’ı bulunmakta. İlk stüdyo albümleri Towards ise 5 Mayıs’ta piyasaya sürülecek. Albümden yayımlanan ilk şarkı ve video Daughters idi, 3 Şubat‘ta ise Towards’da “bonus track” olarak yer alacak EGGS‘i, Facebook sayfalarından indirme seçeneği ile birlikte dinleyiciye açtılar.

Yeni kayıtlarıyla Indie ve Dream pop eksenine iyiden iyiye yaklaşsalar da kendilerine özgü nostaljik ve neşeli Folk çizgilerini koruyacaklarını da hissettiriyorlar. Albümün piyasaya sürülmesine kısa bir süre kala Londra’da yaşayan üçlü adanın yerel festivallerine katılmakla kalmayıp Fransa ve yakın ülkelerde de konserler vermeye devam ediyor. Michael Kiwanuka, King Charles ve Ed Sheeran gibi isimlerle de turlara çıkan topluluğun şu sıralardaki işlerinden bir diğeri ise Big Red Bath adlı tiyatro oyununun alışılmadık müziklerini hazırlamak.

İlker Günaydın