Tendertwin’den Yeni Tekli: “Triangles”

Tendertwin İstanbul’dan Philadelphia’ya, oradan da Londra’ya uzanan yolculuğunu müziğe döken Bilge Nur Yılmaz’ın mahlası. Yılmaz’ın özgeçmişinde Boğaziçi Gençlik Korosu’nun bir üyesi olarak katıldığı performanslar ve Joe Newman, Douglas Dare, Luke Howard gibi sevdiğimiz isimlerle birlikte yer aldığı pandemi projesi Isolation Choir yer alıyor. Yeni teklisi “Triangles” ise Tendertwin hikayesinde attığı en güncel adım.

“Üç şehir üçgeninde” yazılıp kaydedilen “Triangles”, bir benlik keşfinin, aşkın, insan ilişkilerinin, alışkanlık zincirlerinin ve daha fazlasının sözcüsü. Şarkı en nihayetinde bireyin iç dünyasına, nostaljisine ve hayallerine içten, derinlikli bir bakış atıyor. Sisifos söyleni başta olmak üzere birtakım edebi göndermelere sahip şarkı, dinleyenleri kolaylıkla kendi zihnine davet ediyor.

Kayıtta Mark Watter, mikste Nick Harris, mastering’de Youness El Harrak, görsellerde Carmen Fortea imzasına rastladığımız “Triangles”ın müzisyen kadrosu: Gitar, vokal, klavyede Bilge Nur Yılmaz, davulda Sam Mayer, basta Mark Watter, saksofonda Jonah Benjamini, trombonda Liam Mears, kemanda Michael Crean.