Sert Konserlerin Yılı 2019

Hazırlayan: Tarih: Şubat 16, 2019

-
-
-
-

İlk çeyreğin yarısını şimdiden tükettiğimiz bu senenin ‘rekora koştuğu’ bir kültür-sanat mevzuu varsa o da metalcilere yaşattığı ve yaşatacağı şölen.

Şimdiden Geoff Tate’s Operation Mindcrime, Uriah Heep ve Haggard gibi isimlerin saz çalıp söyledikleri bu maratonda bizi bekleyen başka hangi harika isimler var derseniz, sizi aşağıya alalım. Görünüşe göre bu daha buzdağının görünen kısmı.

Hem de kronolojik sırayla gidiyoruz.

ŞUBAT

23.02: Black metal prensleri BEHEMOTH, Volkswagen Arena’da sahne alarak göğü kızıla boyayacaklar.

23.02: Behemoth gününün ‘düşük bütçeli’ alternatifi ise İngiliz black/death ekibi GRAVE MIASMA‘nın Karga Bar’daki konseri olacak. Kendilerine Kadıköylü ENGULFED eşlik edecek.

MART

12-13.03: Megadeth kıdemlisi DAVID ELLEFSON‘ın çok özel ‘proje konseri’ BASSTORY bir akşam Ankara’da, bir akşam İstanbul’da olacak.

29.03: İngiliz progresif metal devi HAKEN, ülkemizde ilk kez Zorlu PSM sahnesini şenlendirecek.

29.03: Kapı komşumuz black metal’ciler ROTTING CHRIST İzmir camiasıyla Bornova Sahne’de buluşacak.

NİSAN

10.04: Death metal sahnesinin en özgün markalarından ULCERATE, PasifAgresif sitesinin 10. yaşgünü kutlamasında sahne alacak; sahneyi BURIAL INVOCATION ve MOLESTED DIVINITY ile paylaşacak.

17.04: Kadrosunu üç Brezilyalı kadının doldurduğu NERVOSA, yanına ASCRAEUS ve SABHANKRA‘yı da alarak If Performance Hall’a uğrayacak.

30.04: Kadro değişikliklerine rağmen güç kaybetmeden yoluna devam eden SEPULTURA ile bir kez daha hasret gidereceğiz.

MAYIS VE ÖTESİ

2.05: WATAIN desek, fazladan söze ihtiyacımız olur mu? Kendine has sahne şovunu If Performance Hall sahnesine taşıyacak olan black metal efsanesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

1.06: Avangart caz metalciler DIABLO SWING ORCHESTRA ile ilk buluşmamız Zorlu’da gerçekleşecek. Kaçıran üzülür!

3.09: Tool, Opeth gibi akranlarından ilhamla yola çıkan prog metal delikanlıları SOEN‘i ilk kez Volkswagen Arena’da izleyeceğiz.

21.09: Yunan senfonik metal deyince sanıyoruz herkesin aklına ilk SEPTICFLESH gelecektir. Ufak bir rötarla Zorlu sahnesinde izleyeceğiz kendilerini.

15.11: Şimdilik açıklanan en uzak tarihli konserimiz ise gotik metal efsanesi MOONSPELL ile bir diğer eski ahbabımız ROTTING CHRIST.


Hani belki paylaşmak istersin diye...

Yorumlar

Yorum bırak


#NowPlaying

Parça

Sanatçı

Background