Radiohead Sanal Kütüphane Açtı

Oldukça sevindirici bu gelişmeyi henüz duymayanlar için aktarıyoruz: Radiohead‘in resmi sitesinde artık grubun çok sayıda işine kolayca erişebileceğiniz bir sanal “kütüphane” var.

Aşağıdaki görselde yer alan şahsa özel ziyaretçi kartıyla içinde gezinebileceğiniz Radiohead Halk Kütüphanesi’nin duyurusu gruptan şu beyanla geldi:

Radiohead.com her daim azap bozucu derecede bilgilendirmelerden mahrum ve öngörülemez idi. Şimdi ise bu siteyi -öngörülebilir biçimde- bilgilendirici kıldık. Radiohead Halk Kütüphanesi’ni iftiharla takdim ederiz.

Radiohead

Bu kütüphanenin içinde ironik biçimde kitap olmasa da gruba dair sayısız kaynak mevcut: Müzik videoları, canlı performanslar, albüm içeriği, tasarımlar, gruba ait ürünler… Bir de işin şimdilik en heyecanlandırıcı kısmı var: Gruba ait olup da müzik dinleme platformlarında yer almayan şarkılar ve EP’ler, artık kolayca ulaşılabilir durumda. Örneğin ekibin kariyerlerinin ilk EP’si Drill‘i aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Sürekli bir grup üyesinin ya da (yapımcı Nigel Godrich gibi) bir aile dostunun küratörlüğünde genişleyen kütüphaneye erişmek ve üyelik kartınıza ücretsiz kavuşmak için: Tık.