Mini Söyleşi: Hop Allo

Gizemli ekip Hop Allo, anonim kalmayı tercih eden bir deneysel müzik oluşumu. “Organik I” ve “Organik II” adlı ilk iki şarkılarını geçtiğimiz günlerde bir haftalık arayla servis eden grubu kısaca tanımak için aşağıya buyurunuz.

Hop Allo bir proje olarak nedir, ne değildir?

Hop Allo düzensizlikten, düşüncesizlikten, spontanelikten beslenen bir proje. Kısa bir örnek vermek gerekirse evden çıkmadan her pencereyi ısrarla ve art arda kontrol eden birini düşünün, Hop Allo tam olarak pencereleri bilerek unutan insanı simgeliyor.

Anlamı ne bu ismin?

Hop Allo, grupça sohbet ederken aniden ortaya çıkan, gerçek olmayan birinin ismi.

“Organik” şarkı serisinin ikincisi bugün yayınlandı. İsim ortaklığından zaten bir konsept tutarlılığı olduğu belli, bunun ötesinde şarkıların sonunun bir sonraki şarkıyı müjdelemesi bana sonu gelecek bölümün fragmanıyla biten dizileri anımsattı. “Organik” nereye kadar devam edecek, bir albüm ya da EP’ye bağlanacak mı?

Organiklik bizim çok hoşumuza giden bir yaklaşım, yaptığımız müzikte ruhsal olmayan tüm kaygıları yendiğimiz bir çalışma biçimi. Gelecek şarkıları planlamadık, organik ismi devam etse de etmese de çalışma biçimimiz hep organik olacak.

Eklektik bir müzik tarzınız var. Grup üyeleri olarak boş zamanınızda bir araya geldiğinizde en çok kimler tüketiliyor, sizi doğrudan veya dolaylı besleyen isimler kimler?

Atoms For Peace grubumuzun ortaya çıkışında önemli bir rol oynuyor. Bunun dışında Radiohead’den Ben Fero’ya uzanan geniş bir yelpazemiz var.

Hikayenizde nereye varmayı hedefliyorsunuz, planlarınız neler?

Hikayemizde varmak istediğimiz bir yer yok, bulunduğumuz bir yer de olduğunu düşünmüyoruz. Gelecekte de şu andan zevk alıp kaygısızca üretmek en büyük planımız.