Lana Del Rey – Lust For Life (2017)

Bir saat on iki dakika uzunluğundaki on altı şarkılık yeni bir Lana Del Rey albümü olan ‘Lust For Life’ müzik marketlerde bu sene yerini alan güzide albümlerden biri. Lana, sakin tavrı ve bir şekilde, her nasılsa özgün ve hüzünlü ses tonuyla şarkılar söyleyerek 2012 yılında girmişti hayatımıza. Ona dünya çapındaki şöhretini kazandıran “Born to Die”dan sonra, Lana’nın altı yıl içerisindeki dördüncü stüdyo albümü olarak karşımıza çıkıyor Lust For Life.

Belli ki elimizde durmaksızın üreten, iyi niyetli bir sanatçımız var. Son albümünde yer alan şarkıların en başında Love geliyor, albümün ilk şarkısı olan Love’ı Şubat ayında yayımlamıştı Lana. Daha sonra da The Weeknd’in eşlik ettiği albümle aynı adı taşıyan Lust for life’ı dinleme fırsatımız olmuştu.

Albüm iki gün önce, 21 Temmuz tarihinde müzik marketlerdeki ve dijital mecralardaki yerini aldı. Daha önceden yayınlanmış olan teklilerle birlikte yoğun bir müziksever ilgisi altında kalan on altı şarkıdan bahsediyoruz. Lana’nın belki de en meşhur şarkısı Summertime Sadness ile yarışabilir mi bilinmez ama, dijital mecradaki dinleme sayılarında yolun dörtte birini tamamlamış gibi görünüyorlar. Güzel ve sakin bir albüm, bir kulak kabartırsınız, hoşça kalırsınız.