Khruangbin – Mordechai

“Aynı çocukların oynadığı gibi oynayabiliriz.” Yeni Khruangbin güzelliklerinden “Time (You and I)”da vokal Laura Lee’nin iddiası bu yönde. Haksız da sayılmaz, Mordechai‘nin yaydığı enerjinin kesinlikle barışçıl, masum bir yönü var. Bunun üstüne ruhani ve kaçışçı da bir iş kendisi, haliyle yorucu bir günün ardından kafanızı dağıtmak için birebir olabilir.

Khruangbin’in bu en güncel dub turu, yüksek ihtimalle bünyelerde Con Todo El Mundo‘nun sunduğu büyük etkiyi yaratmayacak. Albümün şarkı şarkı ilerleyen bir yapıdan ziyade bütünlüklü ve birbirine yapboz parçaları misali bağlanan bir akışkanlık taşıması bunda önemli bir etken olabilir. Vücudu durmaksızın oynatan bir meditasyon seansı olarak ise hiç fena işlemediği ortada. Kitlelere seslenecek potansiyeli hala olsa da, Mordechai‘nin öncelikli hedefinin kendi ruhuna yönelmek olduğu söylenebilir. Bu da albümü yüksek ihtimalle kendisine yıllar sonra dönüp baktığımızda Con Todo El Mundo‘dan daha az takdir edilen, ama bir şekilde daha özel bir işe dönüştürecek.

Khruangbin’in kendine has oynak duygular dünyasında gerçekleşen bu yeni buluşma, kendince bir detoksa dönüşüveriyor dinleyicinin gözünde. Senenin en iyilerinden olup olmadığı tartışılır, ama bahşettiği özgürlükçü hislerle yeterince ayrıksı bir iş.