Glen Hansard yeni bir fırtınayı kucağımıza bıraktı!

İrlanda’nın medar-ı iftiharı Glen Hansard sıkça karşılaştırıldığı Bruce Springsteen’in The River (1980) albümünden Drive All Night’a sihirli dokunuşuyla yeniden hayat verdi.

Canlı performanslarında seslendirdiği Drive All Night’ın EP’ye dönüşmesi elbette sürpriz olmadı.  2008 Oscar’da Marketa Irglova ile en iyi orijinal şarkı ödülünü kucakladıktan hemen sonra Springsteen’in tebrik ettiği Hansard bu konuşmada kulağına birkaç öğüt fısıldadığını belirtmişti. Springsteen’in öğüdünün çok doğru olduğunu düşünen Hansard öğüdü uygulamakla yetinmeyip tüm zarafetiyle folk’un efsanevi sesini onurlandırmayı da ihmal etmedi.

“Başarılı olduğun zaman bunu kutlaman gerekiyor. Bir bira açarak, şampanya patlatarak, ailenle yemeğe çıkarak ya da kısa bir tatile çıkarak olsa bile kutlamalısın. Eğer başarını kutlamazsan, günün ofisinde geçirdiğin herhangi bir günden farklı olmaz.”

Bruce Springsteeen

Hansard, Drive All Night’ı orjinaline bağlı olarak ancak saksafon ve elbette akustik gitarın sade, vurucu güzelliğiyle seslendirmeyi tercih etmiş. Eddie Vedder , Joe Henry ve Jake Clemons gibi isimlerin de yer aldığı Drive All Night 26 Kasım’da Anti-Records etiketiyle satışa sunulacak. EP’nin tüm geliri devlet okullarında çocukların müzik eğitimi almasını sağlayan Little Kid Rock’a aktarılacak.

Hansard bir taşla milyonları vurmayı başardığı bir başka kayıtla karşımızda.

Dinleyelim.

Seray Şan