Einstürzende Neubauten Yeni Teklileriyle Karşınızda

Kült Alman ekip Einstürzende Neubauten‘in bir süredir yeni stüdyo albümlerini kaydetmekte olduklarını biliyorduk. Grup bu bağlamda Year of the Rat adlı bir konser turnesi duyurmuş, albüme dair detayları ise muğlak bırakmıştı. Şimdi işler bir bakıma tersine döndü, güncel şartlar altında turnenin akıbeti bilinmezken yeni albüm her zamankinden net bir hal aldı.

Dün grubun sesi Blixa Bargeld, Facebook sayfalarından yeni bir EB şarkısını içeren tadımlık bir performans videosu paylaştı. Aşağıda izleyebileceğiniz bu son derece tatlı videoda maske takan Bargeld, trombon çalan kızı eşliğinde dans ediyor ve “Bu günler bitince görüşürüz!” diyor.

Videoda küçük bir kısmını duyabildiğimiz “Ten Grand Goldie” adlı parça, aynı anda müzik dinleme platformlarında bütün haliyle yayınlandı. Dans edilesi bir tempoda ilerleyen şarkı, 6 yıllık bir hasreti bitirecek yeni Einstürzende Neubauten albümü Alles in Allem‘in ilk teklisi. Albümün yayın tarihi ise 15 Mayıs olarak açıklandı.

Grup son çalışması Lament‘i 2014’te yayınlamıştı, ancak bu çalışma stüdyo albümünden ziyade bir performans albümü olarak kabul ediliyor. Kısacası Alles in Allem, grubun 12 yıllık bir aranın ardından yayınlayacağı ilk stüdyo albümü olacak.