Ductape – Labirent

Karanlık karantina günlerinde İstanbul’dan karanlığı perçinleyen yepyeni bir ses yükseldi: Ductape. Yaşanan bu süreçte kaydettikleri şarkıları geçtiğimiz günlerde bir albüm olarak piyasaya sürdüler.

Labirent albümünden önce Little Monsters adında üç şarkılık bir single çıkaran Ductape ikilisi Çağla ve Furkan; Neurotic Passion, Unleash Your Dream ve Murder Night ile histerik ve tahrik edici melodileri karamsar sözlerle buluşturarak bir nevi kendi tanıtımlarını yapmış oldular. Ardından Türkiye’deki post punk, dark wave gibi türlerin gözle görünür açığını kapatmak için bir adım daha atarcasına Labirent’i çıkardılar. Labirent kasım ayında ilk çıkışını Wooden Girl ile yaptı.

Wooden Girl” klibinde kadın cinayetleri gibi derin bir toplumsal soruna değinmekten geri kalmayan ikili, “Bury Me” ile bastırılan kötü yanlarımızı kışkırtırken, “Rain” ile içimizde kopan fırtınalar ile dış dünyadaki fırtınalar arasındaki sınırları altüst ediyor. “Empty” ise tüm bu kaosu kabulleniş şarkısı gibi. “King“, krala tacı taktıranların iç sesi niteliğinde bir şarkıyken “Hata” ve “Tuzak” ise garip bir şekilde birbirini tamamlayan birer pişmanlık şarkısı adeta. Aslında bu tamamlayıcılık albümün tamamına sinmiş durumda. Böylelikle de dengeli, rahatsız edici ve içinde kaybolmalık bir albüm çıkıyor karşımıza.