Demons & Wizards’tan Güzel Haberler Var

Blind Guardian’ın vokalisti Hansi Kürsch ve Iced Earth’ün gitaristi Jon Schaffer’ın 1997’de kurduğu, ve adını 1972 tarihli Uriah Heep albümünden alan power metal grubu Demons & Wizards’tan güzel haberler var. İkili, 1999’da grubun adıyla çıkan ilk albümleri ve 2005 tarihli Touched by the Crimson King albümlerinden sonra uzun bir ara vermişti. Dün Century Media Records tarafından yapılan açıklamayla grubun bu şirketle anlaştığı ve yeni Demons & Wizards albümünün 2020 yılının ilk aylarında yayınlanacağı duyuruldu. Dahası grubun ilk iki albümü de Century Media Records tarafından special edition halinde yeniden yayınlanacak. Remasterları Zeuss tarafından yapılan iki albüm 7 Haziran’da limited edition digipak ve limited deluxe 2LP halinde piyasaya sürülecek. 

Bir güzel haber daha var. Grubun albümleri “streaming” platformlarında bulunamıyordu. 29 Mart’tan itibaren bu iki albümün remaster edilmiş standart dijital versiyonlarına ulaşılabilecek. 

Hansi Kürsch bu konuda yaptığı açıklamada Century Media’nın, Demons & Wizards’ın gelecekteki projeleri için mükemmel bir ortak olduğunu, şu sıralarda yeni albüm üzerinde çalıştıklarını söylüyor. Grubun 31 Mayıs’ta başlayacak olan Avrupa turnesi için de “bir yirmi yıl daha beklemeyi göze almak istemiyorsanız bu yaz konserlerimizi kaçırmayın” diye ekliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=HGMx0YkeTFQ