Demons & Wizards’ın Üçüncü Albümü Geliyor!

Blind Guardian’ın solisti Hansi Kürsch ve Iced Earth’ün gitaristi Jon Schaffer’ın uzuk soluklu projesi olan Demons & Wizards en son 2005 yılında yayınladıkları Touched by the Crimson King albümünden yaklaşık on beş yıl sonra üçüncü stüdyo albümlerinin 21 Şubat 2020’de yayınlanacağını duyurdu. III adıyla dinleyicilerin huzuruna çıkacak olan albümün kapak görseli ve şarkı listesi de yayınlandı. Tanıtım yazısına kulak verecek olursak 65 dakikalık epik, melodik, atmosferik ve çok sert bir heavy metal albümü bizleri bekliyor. 

Jon Schaffer yeni albümle ilgili şunları söylüyor: “Bunca yıldan sonra yeni bir Demons & Wizards albümü yayınlayacağımız için çok heyecanlıyım. Çok özel bir çalışma olduğunu düşünüyorum ve hayranların albümle ilgili fikirlerini duymayı sabırsızlıkla bekliyorum. Bu albümle gurur duyuyorum. Kesinlikle epik bir macera olacak.”   

Hansi Kürsch ise yeni albümleri konusunda Schaffer’dan çok daha iddialı: “Genel anlamda 2019 Demons & Wizards için çok heyecanlı bir yıl oldu. Çok fazla şey başardık. Üçüncü albüm hiç tartışmasız, kariyerimizin doruk noktası. Sözlerime kulak verin; bu albümü çok seveceksiniz!” 

Albümün şarkı listesi şöyle: 

01. Diabolic
02. Invincible
03. Wolves In Winter
04. Final Warning
05. Timeless Spirit
06. Dark Side Of Her Majesty
07. Midas Disease
08. New Dawn
09. Universal Truth
10. Split
11. Children Of Cain