Darkside’dan Dave Harrington Solo EP Çıkarmaya Hazırlanıyor

Kıyı Müzik’in 2013 seçkisinde kendine yer bulan, 2013’ün en iyi albümlerinden birini yaratan Darkside‘ın multi enstrümantalist Dave Harrington‘ı bir solo EP‘i yayımlayacağını açıkladı.

2011‘de Nicolas Jaar‘ın projesi olarak başlayan Darkside, Jaar’ın eski üniversite arkadaşı Harrington’ın katılımı ile bir elektronik ikilisine dönüştü. Yine aynı yıl yayımladıkları Darkside EP ile projeyi yavaş yavaş yerine oturtan ikili 2013’e geldiğimizde Daft Punk‘ın Random Access Memories albümünü remixledikleri Daftside ile ilgiyi üstlerine çekmeyi başardı. İki yıl içinde kaydettikleri ilk stüdyo albümü Psychic yayımlandığında ise elektronik müzik dünyası bir başka raflık albüme kavuşmuş oldu. Nicolas Jaar gibi bir müzisyenle çalışırken geri planda kalma olasılığı oldukça yüksek olsa da Dave Harrington yetenekleri ile Psychic’in başarısında büyük pay edindiğini ortaya koymuştu.

Brooklyn’li müzisyen twitter üzerinden duyurduğu mesajda Before This There Was One Heart But a Thousand Thoughts adını verdiği EP’nin 5 Mayıs‘ta Nicolas Jaar’ın Other People imprint‘i üzerinden dinleyiciye sunulacağını belirtti. Solo EP  hakkında henüz fazla bilgimiz olmasa da  Psychic gibi bir albümden sonra neler yapacağını merakla bekliyoruz.

Seray Şan