Çıkıntı – Serseriliğe Hitabe

Çıkıntı ilk kısaçaları Baş Rahip‘i de, ardından gelen uzun soluklu Serseriliğe Hitabe‘yi de geçtiğimiz sene yayımladı. Hızlı gelişen bu çıkış görünüşe göre hala gözlerden uzakta seyrediyor. Oysa ki bilhassa son albüm Serseriliğe Hitabe, enerjisinin zirvesinde ve ilgiyle takip edilebilecek bir alternatif hip-hop sanatçısını gözler önüne seriyor.

Serseriliğe Hitabe “Dünyaya dokunmayı reddet!” gibi evrensel sözlerden “Hadi abi hadi” gibi yerleşik ifadelere uzanan bir şarkı sözleri spektrumunun altında aslında oldukça temel bir punk imajı çiziyor. Müziğe de sirayet eden muzipliği, tempo duygusu ve uçarı imajıyla ise akla başlıca Beastie Boys’u ve bu çeşit bir rap-punk sentezini getiriyor. Öfke, kaos ve hepsinin içindeki eğlence ile mizah, hepsi ziyadesiyle akılda kalıcı 7 şarkıya sebebiyet veriyor.

Mevzu Records etiketiyle yayımlanan Serseriliğe Hitabe‘de tüm sözlerde Çıkıntı’nın, tüm beat’ler ve mikste Ozan Noiz‘in emeği var. Master Coşkun Yüce, kapak görseli ise Wutlu‘nun imzasını taşıyor.