Xiu Xiu’dan Twin Peaks’e Yeni Bir Aşk Mektubu

Xiu Xiu‘nun David Lynch – Mark Frost ortak yapımı kült TV dizisi Twin Peaks‘e duyduğu hayranlığı biliyoruz. Kendileri 2016’da Angelo Badalamenti imzalı dizi müziklerini Plays the Music of Twin Peaks adlı albümde yorumlamıştı. Şimdi de dizi evreninden yeni bir yorumla karşımızdalar.

Orijinal olarak dizinin devam filmi Twin Peaks: Fire Walk With Me‘nin soundtrack’inde yer alan A Real Indication, Plays the Music of Twin Peaks‘in yayınlanmasının beşinci yılı şerefine yeni bir yorum olarak paylaşıldı. Bu yepyeni Xiu Xiu güzelliğini aşağıda dinleyebilirsiniz.

Aslında şarkıyı ta Plays The Music of Twin Peaks‘in yaratım sürecinde kaydeden Jamie Stewart – Angelo Seo ikilisinden dizi evreninin müziklerine yer veren ikinci bir albüm gelip gelmeyeceği belirsizliğini korurken, Stewart ise şarkıyla ilgili aşağıdaki açıklamayı yapmış:

Bu şarkıyı hep sevdik ama nedense Twin Peaks evreninin dışında bulunduğunu, soundtrack’te başka bir sanatçıdan bir eser olarak yer aldığını düşünmüştük. Bir röportajı okuduğumuzda ise aslında şarkının evrenin derinlerinden kopup geldiğini, şarkıyı söyleyenin de Angelo Badalamenti olduğunu kavradık. Artık albümde yer vermediğimize pişman olmuştuk. Polyvinyl plak şirketi bize albümün bir yıldönümü baskısını hazırlama teklifiyle geldiğinde bu şarkıyı nihayet seçkiye ekleyerek kendimizi affettirebileceğimizi düşündük.

Jamie Stewart

Jamie Stewart ile geçtiğimiz aylarda yaptığımız söyleşiye ise şuradan ulaşabilirsiniz.