Wasuremono – Self-Help (2019)

Birleşik Krallık’tan yeni bir dalga geliyor! 2013’te William Southward öncülüğünde kurulan Wasuremono; kurulduğundan beri çok zengin bir müzik janrasına yayılarak kendilerine biraz Indie esintili (ama oldukça yenilikçi), Krautrock ve Dream-pop beatlerinin ansızın discoya dönüştüğü oldukça akıcı ve alışılagelmişin dışında bir sounda sahip. Vokal ve gitarda Southward, klavyede Madelaine Ryan, bateride Isaac Phillips ve bas gitarda Phopebe Phillips‘den oluşan grup bana; 2010’ların başında piyasa oldukça canavar bir çıkış yapan Capital Cities ve Foster the People gibi başarılı grupları anımsatıyor. Wasuremono indie-pop bayrağını devralmaya hazırlanan grup bunu yaparken de hazıra konmadan akıma yepyeni tatlar katamak için yaldır yaldır geliyor!

14 Haziran 2019’da Wilderness Records’tan çıkması planlanan “Are You OK?” ‘den bize arada sırada tatlı tadımlıklar bırakan Wasuremono,  albümlerinden üçüncü tadımlıklarını dinleyicileriyle paylaştı. Tamamının 14 Haziran 2019’da Wilderness Records aracılığı ile dinleyiciyle buluşması beklenen albümden gelen yeni teaser “Self-Help”; içinde asi synth çıkışlarından, ansızın gelen gitar sololarına; vokallere eşlik eden gospel tarzında back vokallere müziğini öyle güzel harmanlamış ki, ortaya biraz disco, biraz indie, oldukça da yeni bir tarz çıkmış.

Albümün tamamının çıkmasını heyecanla bekliyorum, eminim ki Wasuremono özellikle yenilikçi indie camiasında kendine kısa sürede kemik bir hayran kitlesi oluşturarak kulağımıza çalındığında yüzümüze bir gülümseme konduran gruplardan olmak için gümbür gümbür geliyor! Sırf single’ları için yarattıkları albüm görselleri bile onların farklarını ortaya koyuyor, keyifli dinlemeler!

https://www.youtube.com/watch?v=_BNBhTG9OiQ