Kıyı yeni tasarımı ile karşınızda! Karşılaştığınız sorunları iletişim bölümünden bize bildirebilirsiniz.
DF-11915_R2 – L-R: Gwilym Lee (Brian May), Rami Malek (Freddie Mercury), and Joe Mazzello (John Deacon) star in Twentieth Century Fox’s BOHEMIAN RHAPSODY. Photo Credit: Courtesy Twentieth Century Fox.

Ufuktaki Akım: Yüksek Bütçeli Müzisyen Biyografileri

Queen‘in ve Freddy Mercury‘nin hikayesini anlatan film Bohemian Rhapsody‘nin birçok açıdan bir başarı öyküsü olduğuna eminiz. Önce popüler beğeniyi, ardından da gişeyi ve ödül sezonunu fetheden yapım elbette çok geçmeden benzerlerinin yolunu açacaktı, öyle de oldu. Hepsi de büyük stüdyoların desteğiyle vizyon sırası bekliyor.

Önce Elton John‘un hayatını anlatacak Rocketman‘in haberini aldık. Vizyon tarihi 7 Haziran, yönetmeni Dexter Fletcher. Elton John’a Taron Egerton hayat -ve ses- veriyor. Richard Madden, Bryce Dallas Howard ve Jamie Bell de kadroda. Bir de taze yayınlanan bir fragmanı var filmin aşağıda gördüğümüz üzere. Paramount Stüdyoları bu işten karlı çıkacak gibi.

Şaşırtıcı bir haber daha geçtiğimiz günlerde geldi: Efsanevi glam metal grubu Mötley Crüe, henüz yeni filizlenen bu akımdan nasibini The Dirt filmiyle alacak. Hem de bundan bir ay sonra, 22 Mart’ta Netflix‘teki yeri hazır. Yönetmen Jeff Traime, oyuncu kadrosunda Iwan Rheon, Douglas Booth gibi isimler var. Fragmanı da fırından taze çıktı.

Akıbetini bilhassa merak ettiğimiz sonuncu filmin ise henüz prodüksiyonu başlamadı: Muhterem kahramanımız David Bowie‘nin Ziggy Stardust persona’sıyla turneye çıktığı yıllara odaklanacak olan Stardust. Yönetmen Gabriel Range, esas adamımızı Johnny Flynn oynuyor, pek sevdiğimiz Jena Malone ise o yıllardaki eşi Angie’yi ete kemiğe büründürecek. Öte yandan Bowie’nin oğlu Duncan Jones’un projeye “hakkını helal etmediğini” açıklamasının ardından tatlar biraz kaçtı.

Bowie’yi Johnny Flynn’in suretinde izleyeceğiz.

Bütün bu filmler içinden biri bile Bohemian Rhapsody gibi başarılı olursa müzisyenlere dair çekilecek başka yapımların da artan bir ivmeyle karşımıza çıkacağı gün gibi ortada. Şu aşamadaki dileğimiz, para hırsının içeriğin önüne geçmemesi olacaktır.