NEW YORK, NY - JUNE 04: Maynard Keenan of Tool performs onstage during the 2017 Governors Ball Music Festival - Day 3 at Randall's Island on June 4, 2017 in New York City. (Photo by Steven Ferdman/Getty Images)

Tool 2 Yeni Şarkısını Canlı İcra Etti

İşbu başlık, Tool‘u takip etmeyen insanlara önemsiz veya sıradan gözükebilir. Diğer gruptaki insanlar için ise bugün büyük bir gün: “Descending” ve “Invincible” adlı 2 yepyeni Tool şarkısının canlı performans görüntüleri an itibariyle internette.

Son albümleri 10,000 Days üstünden 13 yıl geçmesine rağmen yeni uzunçalarını henüz yayınlamayan progresif metal ekibi, bu yüzden hayranları tarafından üretilen envai çeşit internet meme’ine ilham kaynağı olmuş, yeni müzikleri duymamız için ‘adı üstünde’ 10,000 gün beklememiz gerektiği yönünde espriler bile yapılmıştı.

Son bir-iki yıldır Maynard James Keenan başta olmak üzere grup üyelerinin açıklama üstüne açıklama yaparak heyecanı arşa çıkarmalarının ardından kavuşma vakti nihayet yakın gözüküyor. Kayıt sürecinin nihayete erdiği geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı, şimdi de Tool dün akşamki Florida konserinde “Descending” ile “Invincible” adlı iki yeni besteyi canlı icra etti. (Esasında “Descending” birkaç ay önceki başka bir konserde çalınmıştı, ancak o vakitlerde enstrümental bir demoydu.)

Şarkılar, artık iki avucumuzun içindeki Youtube’da dünya gözüyle görücüye açıldı. Geriye stüdyo versiyonları ve albümün geri kalanını dinlemesi kaldı. En kötü ihtimalle 3 yıla kavuşuruz mu desek?