Tantana İlk ‘Dalga’larıyla Geldi

Mevzubahis Dalga, sadece karşınıza çıkacak şarkıların ilk dalgası değil, aynı zamanda birbiri içinde tekerrür eden dalgaların bir toplaması. Yaşam ne yöne giderse gitsin titreşen suyun ta kendisi. Biz de bu küçük dalgaların içinde sonsuz bir amaçsızlıkla dönüp duruyoruz. Bu şarkılar, tam da bu dalgalarından birinin doruğunda yer alan bir belirsizlik ve çalkantı döneminde ortaya çıktı.

Tantana, albüm üstüne, Instagram

Tantana ilk EP çalışması Dalga’yı böyle anlatıyor. Sahiden de elektronik pop sularında gezinen 6 şarkı boyunca oradan oraya usulca salınıyor, kısa ve hipnotik bir yürüyüşe çıkıyoruz sonsuz mavilik üstünde. Belki önden işittiğimiz tekli “Heru”daki eşsiz mistisizm geri kalan şarkılarda ayan beyan ortaya çıkmıyor, ancak Tantana ortaya koyduğu tekrarlara dayalı ritim ve melodi örgüsüyle spiritüelliğin başka tonlarında tüm cömertliğiyle gezdiriyor bizi.

Daggers“ın tümüyle pozitif, dans etmeye uygun enerjisi, “Pillows”un balad estetiği, “Rise“ın zekice ses efektleri, “Tropea“nın synthpop ses dalgaları ile gittikçe nükseden karanlığı ve daha fazla ilginç detayıyla hayli yaratıcı bir deneysel pop albümü var karşımızda. Not düşelim, takipte kalalım.