Spellling – The Turning Wheel

Ne istediysek tam da burada
İhtiyaç duyduğumuz her şey ve ötesi
Hadi bırak teslim olsun kalbin
Bırak da dönüşümden geçsin

Spellling, Awaken

Güçlü bir albümden güçlü bir nakarat. Bu sözlerin telif sahibi Chrystia Cabral’ın müzik yolculuğu 2015 yılında, kaybettiği birinin yasıyla başa çıkmaya çalıştığı esnada başladı. İlk şarkılarını o günlerde Berkeley’deki bir apartman dairesinde yalıtılmış koşullarda üreten Cabral, kendi eliyle şekillendirdiği sanatçı kimliği Spellling‘e kısa sürede boyut atlattı. The Turning Wheel işte bu yolculuğun, dönüşümün şimdiye kadarki zirvesi.

“Modern yaşamdan mitleştirilmiş karanlık müzikal masallar” olarak tanımlayabiliriz The Turning Wheel‘ı. 12 şarkı “Yukarısı” ve “Aşağısı” adlı iki kısma ayrılmış. Bu iki yöne gidiş dönüş bileti almış bir duygusal katarsis silsilesiyle karşı karşıyayız. Cabral’ın soul müzikle haşır neşir bir Kate Bush‘u andıran vokalleri; banjodan çelloya, arptan piyanoya geniş bir enstrüman ve icracı kadrosuyla desteklenince ortaya her yönüyle büyüleyici epik bir yolculuk çıkmış.

Gönlünüzde yavaş ama emin adımlarla büyüyecek, bazı şarkıları ilk dinleyişte bazılarını ise geri döndükçe kafanızdan atamayacağınız bir güzellikle baş başa kalmak istiyorsanız hiç durmayın. Spellling’in notalar evreni sizi bir cadı tılsımı misali yamacına çekecek.