Sorgu Sual: David Bowie ile David Gilmour

Müzisyenlerin müzisyenleri ağırladığı Sorgu Sual köşemizin üçüncü tefrikasındayız ve yanımızda iki David var (aşağıdaki videonun sonunda 3 olacak). Pink Floyd’un yaşayan üç efsanesinden biri olan David Gilmour‘un 29 Mayıs 2006 tarihli Royal Albert Hall konserine David Bowie konuk oluyor ve birlikte peşi sıra “Arnold Layne” ile “Comfortably Numb”‘ı söylüyorlar.

Sonraki yıl bu konser (ve onu takip eden iki gündeki konserler), Remember That Night ismi ile DVD formatında görücüye çıkıyor. Bu DVD’ye turneye dair sahne arkası görüntüleri de var. İşte o ekstra görüntülerden Bowie ile Gilmour’ı ayaküstü şakalaşırken yakalayanı aşağıda, tercümesi ise onun altında. Sonda Crosby, Still, Nash & Young’dan o gece sahne alan David Crosby de bir görünüyor ve Bowie “3D!” diye haykırıyor.

Ayrıca Robert Wyatt ve Graham Nash gibi isimlerin de sahne aldığı konserden ve perde arkasından görüntüleri tarafınıza ilettik. Bir sonraki tefrikada görüşmek üzere.

DB: Evet, evet, büyük bir Pink Floyd hayranıyım. (Gilmour içeri girer) Aslında, durun bunu David de dinlesin. Muhtemelen onu utandıracağım, ama onları ilk kez gördüğümde, annemle babam beni yanlarında konserlerine götürmüştü. 6-7 yaşlarımdaydım. Sanırım Marquee’de çalıyorlardı…

DG: 6-7 mi? (Gülüyor)

DB: Öyle bir şey.

DG: Sanmıyorum.

DB: Neticede, bugün büyük bir Floyd fanı olmamı ebeveynlerime borçluyum.

DG: Bence yaş farkını biraz abartıyor.

DB: Tamam canım, tamam. 10 yaşımda vardım. (Gülüyorlar)