Selin Sümbültepe – Ben Estim Sen Esme

Selin Sümbültepe, ikinci uzunçaları Ben Estim Sen Esme‘de bir hikaye anlatıcısı ve şarkıcı olarak hünerlerinin üstüne katıyor. Vokal performansı ve katmanlı şarkı sözleri, yalın ve güçlü bir enstrüman dokusuyla bütünleşip ortaya etkileyici bir hisler dökümü çıkarıyor.

Zeynep Talu – Aykut Gürel ortak imzası taşıyan doksanlar parçası “Bum Bum Bum” dışında tümüyle Sümbültepe’nin eserlerine yer veren Ben Estim Sen Esme, önceden yayınlanan “Güz”, “Dalgakıran”, “Sor”, “Altüst” teklilerinin yanı sıra “Dalgakıran“ın Eylül Biçer destekli bir akustik versiyonuna ve 3 yeni şarkıya yer veriyor. Albüme adını veren açılış şarkısı, finaline doğru vokal aranjmanı hayli katartik hale gelen sürükleyici dokusuyla muhtemelen ilk dinleyişte gönlünüzü kazanacak. “Hiç Hesapta Yokken” ise zarafetini piyanoyla destekleyen ince bir ruha sahip.

Elektronik ve akustik diyarlar arasında, geçmişle günümüz arasındaki bir noktada salınan Ben Estim Sen Esme hayli akılda kalıcı bir şarkı yazarlığı işi. Biraz olsun hafiflemek isteyenlere tavsiye edilir.