Schwefelgelb – Der Rest Der Nacht

Berlin merkezli tekno ikilisi Schwefelgelb geçtiğimiz günlerde Der Rest Der Nacht adlı yeni EP’sini yayınladı.

2006 yılında ilk albüm Inferno, Schwefelgelb’in elektronik temelli müzik kariyerinin başlangıcını yaptı. 2008’de çıkardıkları Alt und Neu albümü daha çok synthpop çevresinde geziniyordu. İki yıl aradan sonra gelen Das Ende vom Kreis ise Schwefelgelb’in adım adım teknoya evrildiğinin kanıtı gibiydi. İkilinin hala en popüler şarkısı bu albümden Zu Zweit olsa da onların diskografisi bu kadarla sınırlı değil. Hatta oldukça karışık ve zengin bir diskografi sergilediklerini söylemek mümkün. Ama bu diskografik kaos onların tarzına oldukça yakışıyor. EP’leri arasında özellikle Dahinter Das Gesicht (2017) öne çıkıyor ve Schwefelgelb’in epifanisi oluyor.

Schwefelgelb sahne performanslarından 2012

Ham, hassas ve net şarkılarının ötesinde Schwefelgelb’e dair bilgi edinmek fazlasıyla zor. Pandemi kasveti içinde yayınlanmış olan 4 şarkılık yeni EP Der Rest Der Nacht bu kasvete rağmen şaşırtıcı bir şekilde belki de grubun en eğlenceli çalışması. Buradan bu gizemli ikilinin bir o kadar da aykırı olduklarını söylesek sırıtmayacaktır.

İronik EP Impulskörper ile başlıyor. Daha en başından sert vuruşlar dikkat çekiyor. Lichtenberg- Figur gecenin geri kalanının en eğlenceli şarkısı olacak nitelikte. Wie Viel Haut EP’de Randomer remixi ile dek karşımıza çıkarken Horizont belki de ufukta özlenen tekno kulüplerinin göründüğünün habercisi.

Şimdilik evinizi dans pistine dönüştürmek için: