Nattl4mpe ve Snatcherstr İşbirliği: I Want It Back

Modern dans müziğinin yetenekli prodüktörü ve DJ’lerinden Oslo çıkışlı Nattl4mpe, geçtiğimiz günlerde Snatchers bünyesinde I want it back adlı yeni bir EP yayınladı. Başlangıçta Nattl4mpe ismi yalnızca yeraltı Norveç kulüplerinde bilinirken Nattl4mpe, şimdilerde kendisini techno dünyasının önemli, tavizsiz ve kararlı yeteneklerinden biri olarak kabul ettirmeye kararlı görünüyor.

Tabii bu yükselişin perde arkasında üretken bir diskografinin varlığını es geçemeyiz. İlk çalışmasını iki yıl önce Soundcloud üzerinden yayınlayan Nattl4mpe; trance, davul ve hardcore eşlikli asi hatta vahşi olarak tanımlanabilecek bir techno müzik persoektifi sunuyor. Son albümü Norveççe hayır anlamına gelen Nejjjj öncesinde, Adrian Mills remixini de içeren ve aslında Nejjjj’e göre daha zengin bir içeriğe sahip olan, I want it back’ten bahsetmeden önce, Türkiye merkezli bir oluşum olan Snatchers’tan da söz etmemek olmaz. Snatchers, esasında ta 2013’te filizlenen ve alternatif sanatçıların kendi seslerini duyurmalarına aracı olan bir platform. Tabii o zamandan bu zamana çok yol almış ve şu an dünyanın pek çok yerinden sanatçıya çanak tutar durumda.

I want it back aynı adlı şarkıyla albüme baş döndürücü bir giriş yapıyor. Diğer yandan ise arka planda hissedilen yoğun bas ve telefon sesleriyle oldukça rahatsız edici ve bu histen kurtulmak için de elbette dansa sığınmak gerekiyor. James Blond daha da hızlı baslarıyla dans hevesini körüklüyor. Last man standing dans pistinde son kalan kişi olma gerginliğini dinleyenlerin üzerine salıyor. Loaded Gun beyne vururcasına yükselirken EP’nin kapanışında da James Blond’ın Adrian Mills remix’i ile karşılaşıyoruz.

Bulunduğunuz yeri hard trance, acid techno’lu bir rave’e dönüştürüp Snatchers ve Nattl4mpe ile tanışmak için: