Aralık ayının en dolu etkinliği: RBMA Radio Festival

2013’ü dolu dolu bir takvimle geride bırakacağız. Aralık ayının etkinlikleri arasında biri var ki bünyesinde bulundurduğu isimlerle pek çoğumuzun gönlünü çalmış bulundu.

Red Bull Music Academy 1998’den bu yana Berlin, Dublin, Londra, Madrid, NY, Roma, Tokyo gibi şehirlerde düzenlediği festivallerle saygınlığını ispat etmiş bir etkinlik. 7 Aralık’ta İstanbul Modern’de kapılarını açacak olan etkinlik RBMA tarafından Türkiye’de gerçekleştirilen ilk festival olacak.

İstanbul Modern’de gerçekleşecek hem yerli hem de yabancı müzisyenleri ağırlayacak olan festival 15.00’da başlayacak ve saatler 24.00’ü gösterdiğinde son bulacak. Performanslar İstanbul Modern’in bahçesine kurulacak ana sahne ve restoranında kurulacak ikinci sahnede yer alacak. Ana sahnede Wild Beasts, Twin Shadow, The Field, Totally Enormous Extinct Dinosaurs (DJ Set) performansları yer alırken ikinci sahnede ise Motor City Drum Ensemble (DJ Set), Branko (Buraka Som Sistema), Pilloski, Farfara ve Kaan Düzarat & Ahu gibi isimler performans sergileyecek.

İstanbul Modern Sinema Salonu‘nda Todd L. Burns (Stylus, RBMA), Wild Beasts ile bir söyleşi gerçekleştirecek. Söyleşinin hemen ardından başlayacak film gösteriminde ise katılımcılar RBMA kısa film serisinde yer alan, 2001’de New York doğumlu DFA Records’un 12 yıllık serüvenini anlatan “Too Old To Be New, Too New To Be Classic” filmini izleyebilecekler. Ayrıca festival boyunca İstanbul Modern’deki sergiler de katılımcılara açık olacak.

Bu isimleri bir daha ne zaman bir arada görürüz bilemiyoruz. Kaçırmak istemeyenler için biletler Biletix‘de.

Seray Şan

 

Wild Beasts

Twin Shadow

T.E.E.D