Nosaj Thing – Parallels (2017)

Hazırlayan: Tarih: Eylül 11, 2017

-
-
-
-

2006 yılında tek başına hazırlayıp yayımladığı Views/Octopus adındaki EP projesi ile  tanınmaya başlayan, Los Angeles merkezli bir proje Nosaj Thing. Nam-ı diğer Jason Chung.

EP’de yer alan Aquarium ve Heart Entire gibi parçalar ile hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşan Jason, 2009 yılında ise “debut” albümü Drift‘i piyasaya sürmüştü. Bu çalışmayı, 2013 yılında yayımladığı Home albümü takip etti. Home’da yer alan Eclipse/Blue (Feelings) isimli şarkısı ve bu şarkıya çektiği video klip ile elektronik müzik çevrelerinde özgünlüğü ile dikkat çekmeye başladı. Çalışkan müzisyen, iki yıl aranın ardından 2015 yılında ise üçüncü albümü Fated‘ı piyasaya sürdü.

2017’nin Eylül ayında piyasaya çıkardığı son albümünün adı ise Parallels. Albümde, daha önce çalıştığı isimlerle tekrar bir araya gelen Jason, istikrarlı bir şekilde kendi ritmine ayak uyduruyor. Vokallerde, tıpkı Eclipse’de olduğu gibi Blonde Redhead‘den tanıdığımız Kazu Maniko da yer alıyor, albümün dördüncü şarkısı olan How We Do, Chung ve Maniko ortaklığının yüksek niteliğini bir kez daha kanıtlıyor. Makino dışında Steve Spacek ve Zuri Marley‘de birer şarkıda yer alıyor.

10 orijinal şarkıdan oluşan 34 dakika uzunluğundaki albüm, akustik çalgıların elektronik efektler ile dansından peydahlanıyor, Nosaj Thing‘in bilindik gizemli ve karanlık ambiansını yarım saat boyunca dinleyicilerine hissettiriyor. Hip-Hop ögeleri ile de bezenmiş birkaç şarkı ile özgünlük konusunda hiç sıkıntı yaşamıyor.


Hani belki paylaşmak istersin diye...

Yorumlar

Yorum bırak


Okumaya devam et

#NowPlaying

Parça

Sanatçı

Background