Mizah ve Anadolu Rock’ın Koalisyonu: Prenslerin Öcü

“2010’da tarih sahnesine çıkan (Prenslerin Öcü) en iyi müziği bulmak için sonsuz bir yolculuk peşindedir. En iyi müziğin 80 darbesi öncesi Anadolu rock olduğunu bal gibi bilen grup Apaşlar, 3 Hürel ve İpucu Beşlisi tarzı gruplardan bayrağı devralıp gücüne güç katmaya devam etmektedir. Anadolu’nun acılı sesiyle, bozkır, maki ve buğday tarlalarındaki gururun bu sonsuz düellosunda rock müziğin galip gelmesini deneyimleyeceksiniz.”

“İyi Edersin” videolarında bizi bu açıklamayla karşılıyor Prenslerin Öcü. O günden bugüne hala yoldalar, sıkı müziğin ve kaliteli mizahın kadim güçlerinden yararlanarak kendi destanlarını yazmakta, yeri gelince nazgüllere bile (bkz. aşağıdaki video) meydan okumaktalar. Peki bu destan ne zaman şöhretler duvarına da yazılacak? O konuda pek bir aceleleri yok gibi. Yavaş, sakin, emin adımlarla yürüyorlar, yolda yeni insanlarla karşılaşıp hayran kitlelerini genişletiyorlar.

Komedi rock’ı Türkçeye başarıyla uyarlarken şarkılarından 2 farklı EP derleyen Prenslerin Öcü‘nü dikkatli takip ettiğiniz takdirde konserde yakalamanız olası. Gözünüzü dört açın, neme lazım, Anadolu rock’ın kudreti şakaya gelmez!