Mint Field – Sentimiento Mundial

Keşfedilmeyi sabırla bekleyen bir başka güzel grupla tanıştıralım sizi: 90’lar dream pop’u biraz daha günümüze yaklaştırılsa, üstüne de shoegaze, krautrock gibi etkileşimler ilave edilse nasıl tınlardı sorusuna cevaplar sunuyor Mint Field. Henüz ikinci albümlerinde rüyalara ilham verebilecek, içlerindeki birtakım huzursuzlukları ve hüzünleri notalara eşine az rastlanır bir dengeyle yediren müziklere imza atan ekip, şüphesiz ilk temasın ardından kulaklarımızı bir süre terk etmeyecek.

Vokal Estrella Del Sol‘un ana dili olan İspanyolcada ettiği kelamların rengi başlı başına ele alındığında bize başka dream pop gruplarından aşina olduğumuz türde rahatlıklar bahşetse de enstrüman kompozisyonu türe dair klişeleri yıkarcasına, öngörülemez biçimde ilerliyor. En sakin görünen anlarda gitar distortion’ını yüzünüze yiyebiliyor, punk sayılacak bir enerjiyle dolduğunuza emin olduğunuz anda yeni bir ses virajıyla düşüşe geçebiliyorsunuz. Bütün bu virajların, uçuşların ve inişlerin bu kadar doyurucu bir deneyimle sonuçlanması grup içi kimya ve vizyonda bitiyor büyük ölçüde. Müzikal etkileşimlerden geniş bir harita çıkaran idealleriyle sonuna kadar progresif müzikler dinlediğimize kuşku yok.

İçine düşmek istediğiniz maceraperest ve gözüpek rüyaların arayışındaysanız Mint Field’a mutlaka şöyle bir uğrayın. Size standart bir rüyalar paketi sunan bilinçaltınıza heyecan verici katkılarda bulunabilir.