Lana Del Rey’den Yeni Albümün Tanıtım Videosu

“Chemtrails” normal olmayı isteyen, eksantrik kız kardeşlerim için…

Lana Del Rey

Lana Del Rey 7. stüdyo albümü Chemtrails Over the Country Club için bir tanıtım videosu yayınladı.

11 Ocak’ta uzunçalar formatında ön satışa açılacak albüm, geçen sene çıkan Norman Fucking Rockwell! albümünün devamı niteliğinde olacak. Albümün adını taşıyan parçanın aynı gün yayınlanacağını duyuran Del Rey, Ekim ayında aynı albümden “Let Me Love You Like a Woman” isimli parçayı yayınlamış ve dinleyicilerini yine hayal kırıklığına uğratmamıştı.

Parçaları kadar kendine özgü video klipleriyle de fark yaratan sanatçı, geçtiğimiz aylarda sosyal medya hesaplarından backstage videosu paylaşarak daha önce Selena Gomez, The Weeknd, Jessie Ware ve Travis Scott videolarından da tanınan film prodüksiyon ikilisi BRTHR (Alex Lee ve Kyle Wightman) ile iş birliği içinde olduğunun sinyallerini verdi.

Del Rey, 2019 yılında çıkardığı Norman Fucking Rockwell albümü ile Birleşik Krallık’ta 1 numaraya ve Billboard 200’de 3 numaraya yükselerek Grammy adayı olmuştu. Sanatçı yeni albümününde de bu başarıya ortak olan prodüktör ve söz yazarı Jack Antonoff ile çalıştı.

Kimi müzik eleştirmenleri tarafından müziği “Hollywood sadcore” olarak tanımlanan Lana Del Rey’in, sinematik sound’u ve tematik videolarıyla bizi 1950’ler Amerikasına ışınlamasını heyecanla bekliyoruz.

Kaynak: https://www.udiscovermusic.com/news/lana-del-rey-chemtrails-teaser-video/

https://www.dazeddigital.com/music/article/51509/1/lana-del-rey-teases-her-chemtrails-over-the-country-club-video