Korhan Futacı – Shadowboxing

Korhan Futacı‘nın -başka şeylerin yanında ‘aşı’ anlamına da gelen- The Jab adlı bir parçayla açılan yepyeni stüdyo albümü Shadowboxing, münasip biçimde biz pandemi çağı yorgunlarına sahiden de ilaç gibi geliyor. İnsanı en yıkık anında bile dans enerjisiyle donatabilecek bu 6 şarkı, karanlık odalarda mum, tütsü gibi alternatif ışık kaynakları eşliğinde dinlenmeyi hak ediyor.

Boksörlerin kendi kendileriyle boks dövüşüne girişmesini betimleyen shadowboxing teriminin tam da bu noktada bir Futacı albümüne isim vermiş olması tesadüf değil: Yalıtılmışlık halinde yazılıp kaydedilen albüm, Futacı için pandemi yalnızlığının tünelinden bir çıkış kapısı olmuş desek abartı olmaz. Saksafonuyla psychedelic ve loş bir caz icra eden Futacı, bizleri fazlasıyla özdeşlik kurabileceğimiz bir David Lynch filminin içine sürüklemiş sanki. Mistik ve dinledikçe katman katman açılan müzikler arayan buyursun.

Futacı Shadowboxing‘in yapımcılığını Burak Irmak ile birlikte üstlenmiş. Mix ve mastering Feryin Kaya imzasını taşıyor. Albümden şarkılara eşlik eden video klipler ise Seda Gazioğlu Futacı’nın eseri. Yakında albümden daha fazla görsel materyalin gelebileceğine dair de duyumlar aldık, takipteyiz.