Kıyı Müzik Yenilendi! Peki yeni neler var?

Herkese merhaba!

Ben Andaç, Kıyı’nın bir takım dijital işleri ile ilgileniyorum. İlk etapta Kıyı’nın oldukça eski arayüzünü yenileyerek işe başladık. (Evrim ve eski Kıyı’cılar burada gözyaşları dökmeye başlayabilirler.) Yeni web sitesinde önceliğimiz Kıyı’nın ürettiği içerikleri öne çıkarmak ve Kıyı Müzik’i daha işlevsel bir web sitesi haline getirmekti. Hata ayıklama sürecini çok hızlı geçip siteyi yayına aldık, bu yüzden bir süre daha ufak tefek problemler olabilir. Web sitesi ile ilgili hataları forum üzerinden bize iletebilirsiniz.

Bu yazıda kısaca Kıyı’da ne gibi yenilikler yaptığımızı ve bunları nasıl kullanabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Tabii yine tüm sorularınız için iletişim kanallarını ve sosyal medya hesaplarımızı kullanmaktan çekinmeyin.

-1-

Artık tüm Kıyı Müzik takipçileri aynı zamanda Kıyı Müzik yazarı. Siz de Kıyı’ya içerik göndererek katkıda bulunmak istereniz, şurada bulunan içerik gönderme panelimizi kullanabilirsiniz. İçerik gönderebilmek için öncelikle Kıyı’ya kayıt olmanız ve giriş yapmış olmanız gerekiyor. Uygun olan içerikleri yayımlamaya çalışacağız.

-2-

Twitter sayfamızdan yaptığımız anketin sonucuna da uyarak büyük bir değişikliğe gidiyoruz ve otomatik açılan radyomuzu, dilediğinizde açabileceğiniz hale getiriyoruz. Masaüstünden açarken sağ üstte yer alan “dinle” butonuna basıp açılan ekrandan başlat tuşuna basabilirsiniz ya da Pop Up’a tıklarsanız otomatik olarak açılır. Mobil’de ise başlat tuşuna basmanız yeterli. (Detaylı mobil bilgisi 3. maddede)

 

-3-

Mobilden siteye girdiğinizde sayfalar arasında geçiş yaparken radyo playerı duracak. Bu, mobil cihazların varsayılan özelliklerinden biri. Mevcut sistemde buna müdahale etme şansımız yok ancak mobil cihazlarınızdan Kıyı’yı kolayca dinleyebilmeniz için kiyi.stream‘i açtık. Cep telefonunuzdan ya da tabletinizden kiyi.stream adresini açıp Kıyı’yı -cihazınızda başka şeyler yaparken dahi- rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Hatta ana ekrana kiyi.stream‘i tarayıcınız aracılığıyla kısayol olarak ekleyebilirsiniz.

-4-

Web sitesindeki içeriklerimizde yorum modülünü etkinleştirdik. Artık üye girişi yaptıktan sonra Kıyı içeriklerine yorum yapabileceksiniz.

-5-

Web sitesine bir forum modülü ekledik. Burayı hem Kıyı ile ilgili beyin fırtınaları için hem de Kıyı severler arasında bir bağlantı yaratmak için oluşturduk. Forumu kullanarak müzik grubunuza eleman aradığınızı, enstrümanınızı sattığınızı, ders verdiğinizi duyurabilirsiniz. Forumu yine sizin talepleriniz doğrultusunda geliştireceğiz.

-6-

Artık Kıyı’dan bildirimler yoluyla haberdar olabileceksiniz. Sizlere yeni içeriklerimizi ve duyurularımızı bildirim yoluyla iletebileceğiz. Tek yapmanız gereken sitenin sol altındaki zil şeklindeki ikona tıklayıp bildirimlere abone olmak. Dilediğiniz zaman bildirimleri kapatabilirsiniz. Chrome, Opera, Firefox, Safari. (Masaüstü ve mobil)

Web sitesinde geliştirmelere devam edeceğiz. Planladığımız yenilikleri görmek ve öneride bulunmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz