King Crimson Albümleri Spotify’da

Geçtiğimiz aya kadar muhtelif konser albümleri haricinde Spotify’da rastlamadığımız, bu vesileyle hayranlarının uzun zamandır kurucusu Robert Fripp’i merkeze alan esprilere konu ettiği King Crimson, sonunda feleğin çarkını kırarak dijital platformlara ulaştı.

Crimson menajeri David Singleton‘ın yakın zaman evvel müjdelediği şey oldu, grubun neredeyse bütün stüdyo albümleri Spotify’da erişime açıldı. Singleton’a göre amaç, bu sene 50. yıl turnesine çıkan grubun sosyal medyadaki görünürlüğünü artırmak.

Öte yandan grubun çok sevilen üç albümü In The Court of the Crimson King, Red ve Larks’ Tongues In Aspic‘in henüz seçkideki yerini almaması kafa karışıklığı yarattı. Bu durumun sebeb-i hikmeti nedir bilemiyoruz, ama en yakın zamanda eksik parçaları da sokaklarda dinleyebilmek için sabırsızlanıyoruz.

Güncel: King Crimson’ın resmi hesabı, yaşanan aksilikten dolayı özür dileyerek olanların büyük ölçüde Spotify’ın hatası olduğunu, yetkili mercileri bilgilendirdiklerini ve eksik kalan üç albümün de yakında Spotify’a ulaşacağını duyurdu.

Güncel #2: Eksik albümler tamamlandı. Artık gelsin “Epitaph”ler, gitsin “Starless”lar!