Kana Kana – Ölüler Hariç

Müzisyen ve prodüktör Övünç Dan’ın tek kişilik projesi Kana Kana, Ölüler Hariç adlı albümünü geçtiğimiz günlerde dinleyicileri ile paylaştı.

Haziran 2015’te İstanbul’da bir evde kaydedilen bu albüm 7 sene sonra dijital platformlarda yerini aldı.

Kana Kana müziğini “Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği” olarak tanımlıyor.

Kana Kana tek kişilik projenin hakkını vererek albümdeki bütün şarkıları kendi yazmış, bestelemiş, çalmış, kaydedip editlemiş ve mikslemiş.

Yaşam, ölüm ve zaman üçlüsünü anlatan albümün esas öznesi, İtalyan yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Pierluigi De Rubertis’in Milano’daki “Cimitero Monumentale Di Milano” mezarlığında çektiği kısa filmi “La Città Dei Morti”den uyarlanan “Her Gün Bir Doz“, dokuz şarkının ortak paydası ve aynı zamanda onları bir arada tutan tutkal.

Albümün kapanış şarkısı “Eve Veda“‘daki şiir ise Çağlan Tekil anısına kaleme alınmış ve Pierluigi De Rubertis tarafından İtalyanca seslendirilmiş.

Türkiye’de darkwave’ın örneklerini görmeye yeni yeni başladık. Kana Kana bu türü güzel temsil edecek bir iş ortaya koymuş. Ama benzer müzik icra edenlerin çoğu gibi aynı sound’ların üzerinden gitmiş. Daha farklı ve orijinal dokunuşlarla albümünü zenginleştirebilirdi.

Biz Kıyı Müzik olarak bu albümü beğendik. Dinlemeniz için linki bırakıyoruz: