Hatıralar #3: Alice Cooper, David Bowie ile Ray Bradbury Akşam Yemeğinde

Jack Whatley’nin yazısından derlenmiştir.

David Bowie ile Alice Cooper, düşündüğünüzden çok daha yakındılar. Hatta Cooper’ın sözleriyle “ömürlük rock & roll yoldaşları” idiler. Gelin, Cooper ile hatıralar aleminde bir yolculuğa çıkalım, ikisinin yazar Ray Bradbury ile akşam yemeğine oturduğu bir ana gelelim.

Hem 60’ların sonunda hem de ertesinde, Cooper ile Bowie sağlam bir dostluk yaşadı. Şaheseri Fahrenheit 451 başta olmak üzere edebi çalışmalarıyla büyük saygınlık kazanan yazar Ray Bradbury ile masaya oturduklarında, Bowie ile Bradbury arasındaki diyaloğun oldukça ilginç gelişeceği aşikardı.

Burada mikrofonu Cooper’a uzatıyoruz:

Çok ilginçti, bu adamlar uzaydan falan gelmiş olmalılardı. Kuantum fiziği üstüne falan konuşuyorlardı, bense ‘Ee, hangi arabayı kullanıyorsun?’ ayarındaydım. (gülüyor) Ben biraz daha klasik rock star tipiyim, Ne dediklerini anlıyordum ama ilgimi çekmiyordu. Ben biraz da uçan daire olaylarına ilgiliydim sanırım, onlar ise farklı boyutlardan konuşuyorlardı, ‘Tamam o zaman,’ diyordum. Ama dinlemesi çok keyifliydi. Arada sırada lafa karışmaya çalıştım. Biraz daha teolojik bir bakış açısına sahibim, ama o adamları dinlemek çok eğlenceliydi. Denilenleri inceliyor, ne kadarının diğer tarafı etkilemek için olduğunu düşünüyorsunuz falan. Çünkü konuşulan her şey fazlasıyla teorik. Ben ise “Bu mevzular bana fazla. Korku edebiyatı konuşursanız başım üstüne,’ dedim.

Çev: D.E.T.